Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Apple boy vs Microsoft man | Sam Exclusive

Discussion in 'Tech, Gadgets & Science Forum' started by SamJet, Mar 12, 2011.

?

Do you think that many young boys like Mac and old dads love Windows?

  1. Yes

    60.0%
  2. *

    No

    40.0%
  1. SamJet

    SamJet Senior Member

    #1
    Mar 12, 2011
    Joined: Jul 22, 2009
    Messages: 165
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 0
    Sam Exclusive utajua ni mtiririko wa post zinazohusu teknolojia hapa bongo.

    Sakata la Mvulana wa Apple na baba wa Microsoft, anyway ni somekind of comedy.

    Video hii hapa Microsoft man VS Apple boy - Sam | Social

    Hivi ni kweli kwamba most of aged guys love windows(microsoft) and young dudes love mac(apple)?
     
  2. Cestus

    Cestus JF-Expert Member

    #2
    Mar 12, 2011
    Joined: Jan 23, 2011
    Messages: 1,002
    Likes Received: 4
    Trophy Points: 0
    mmmh...mm nina ipod 2!! Cna Zune ya microsoft,nina windows 7,sina mac osx,natembeleaga microsoft.com,apple.com,itunes store,kwangu ni ndoto,nafatilia rumors za windows 8,ckuangaika na mac osx lion...and m only 20!
     
  3. SamJet

    SamJet Senior Member

    #3
    Mar 12, 2011
    Joined: Jul 22, 2009
    Messages: 165
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 0
    Wow, you are 20! Well Iam 18and 11 months old, C.E.O of Sam Inc and now on a project to develope a new Xpo5 Browser and still in skul, ""Nakuambia hivi ili uache kujipaisha kwenye forums, there are cool ppl than you.""
     
Loading...