• Mpendwa mteja, tunakusihi jitahidi kuosha mikono kwa maji safi na sabuni mara kwa mara na kwa siku chache hizi jaribu kutulia nyumbani kuepusha maambukizi ya #CORONAVIRUS
Pundit
Reaction score
59

Profile posts Latest activity Postings About

  • Mnyamahodzo
    Pundit,
    Wewe ni wathamani JF. Binafsi ninauthamini sana mchango wako.
    Tafadhari, karibu jamvini.
    911
    Mkuu rudi jamvini tuendelee kukata issue.Inakuwaje tususie sahani ya wali eti kisa tumekuta jiwe katika wali huo.Just for the sake of your country,come back onboard.
    S
    Mkuu Pundit,vipi mbona umpotea? tunamiss hoja zako na uchambuzi wako makini! rudi mkuu nimeona hapa umetoa thanks kwa mbali kwenye thread moja.njoo mkuu mchango wako ni muhimu sana kwa mustakabali wa taifa letu. Rudi mkuu!
    Steve Dii
    Happy Holidays buddy..!!! You know even the intergalactic beings enviously eye our planet at this time of the year!!
    BAK
    Hello Pundit,

    I would like to take this opportunity to wish you and your loved ones a very Merry Xmas and a happy and prosperous New Year. Also I wish you good health, happiness and good luck during the coming year of 2009.

    May God bless you and your loved ones.

    Merry Xmas and a Happy and prosperous New Year.
    Kevo
    Christmass is a season of good warmth and cheer and I hope it feels your home with happiness and hope this year.
    May You receive much joy and two special Christmass gifts.
    One,Love to make your heart glow and two,to give your soul a lift.
    I'll pray that God's blessings are with you across every mile.
    May you find much happiness and many reasons to smile.
    Merry Christmass.
    NaimaOmari
    Hi friend,

    Is all well with you?

    was just saying hello

    naima
    Steve Dii
    ..countdown to the opening of hadron collider in the mountains of switserland is on, are you following the story?
    D
    ..kuna jibu la jamaa yako aliyefungiwa nje na vista kule kwenye masuala ya IT.

    ..asaalam aleykhum.
  • Loading…
  • Loading…
  • Loading…
Top