J
Joined
Likes
234

Profile posts Latest activity Postings About

  • nimie
    Hello Jasusi, asante kwa LIKE yako kwenye comment yangu kuhusu Migiro.
    J
    Thank You BAK, Happy New Year to you and yours.
    Jeremiah
    Jasusi thank for joining my post this evening . I wish if all Tanzanian were used to think like you and me.Could have been a best place to live , i mean tanzania
    Mama Subi
    No, I'm not. I have never lived in Washington DC.
    F
    Kahama inaweza kufikia kiwango cha jiji la Mwanza baada ya muda si mrefu. hatua kwa hatua hadi kiwango cha Dar city hatimaye itafikia hapo ilipo Jobug. Hata hivyo lengo ni sekta hii ya madini ichangie katika pato la taifa moja kwa moja
    Exaud J. Makyao
    Hello truth seeker.
    Is it true that Osama Bin laden is still alive?
    Exaud Makyao
    C
    Mkuu, kumbe yule mtu wako Dr. Shayo ndiye yule anayekuna vichwa na US based blogger.

    tumepata email aliyotuma kwa kwa bahati mbaya imeanguka kwenye mikono ya wajanja
    J
    Bubu,
    Thanks for our wishes. I wish you also the bestin 2009 and thank you for your contributions in JF. I am curretly on leave in Tz so the internet is not readily available.
    BAK
    Hello Jasusi,

    I would like to take this opportunity to wish you and your loved ones a very Merry Xmas and a happy and prosperous New Year. Also I wish you good health, happiness and good luck during the coming year of 2009.

    May God bless you and your loved ones.

    Merry Xmas and a Happy and prosperous New Year.
    omarilyas
    kaka habari yako,

    Nipo DC na ningependa nikipata muda nikutafute tubadili mawazo.

    Tanzaninjema
    J
    Asante mdogo wangu. Napatikana 240 447 2801
    M
    Ndugu habari hizi za kweli?... Poleni sana mkuu poleni hata sijui niseme nini naomba simu yako tafadhali.
  • Loading…
  • Loading…
  • Loading…