Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

The System Administrators' Code of Ethics

Discussion in 'Tech, Gadgets & Science Forum' started by MashaJF, Jul 31, 2011.

  1. MashaJF

    MashaJF JF-Expert Member

    #1
    Jul 31, 2011
    Joined: Nov 9, 2010
    Messages: 247
    Likes Received: 7
    Trophy Points: 35
    Kwa masystems administrator je unazifahamu na kuzifuata hizi code of ethics? Kama huzifahamu ni hizi hapa chini kama huzifuati jitahidi kuzifuata.

    https://lopsa.org/CodeOfEthics
     
Loading...