Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Msaada nahitaji kuwa daktari!

Discussion in 'JF Doctor' started by Paradisian, Apr 28, 2012.

  1. P

    Paradisian Senior Member

    #1
    Apr 28, 2012
    Joined: Feb 23, 2012
    Messages: 140
    Likes Received: 46
    Trophy Points: 45
    Mimi ni mmoja kati yatuliopewa post za fm 5 kwa comb. ya PCB naomba kujua vigezo gani vinatakiwa na pia nitafanyaje ili niwe daktari bingwa?
     
  2. E

    Eugeniafaith Member

    #2
    Apr 29, 2012
    Joined: Apr 3, 2012
    Messages: 82
    Likes Received: 1
    Trophy Points: 15
    maliza form six.faulu vema
    then apply for degree ya Doctor of Medicine
    Ubigwa hauji mpaka umalize your first degree nk nk
    Goodluck
     
Loading...