Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Mfikishieni Kikwete hii report juu ya hali halisi ya Tanzania

Discussion in 'Jukwaa la Siasa' started by Edson, Jul 8, 2011.

  1. Edson

    Edson JF-Expert Member

    #1
    Jul 8, 2011
    Joined: Mar 7, 2009
    Messages: 9,053
    Likes Received: 480
    Trophy Points: 180
    mpeni hii riport na yeye aone .... na huu ni ukweli mtupu..

    usimpe kabla hujausoma hadi mwisho......
     

    Attached Files:

  2. Wacha1

    Wacha1 JF-Expert Member

    #2
    Jul 8, 2011
    Joined: Dec 21, 2009
    Messages: 11,960
    Likes Received: 514
    Trophy Points: 280
    The truth about Tanzania​





    Kwa hiyo uliyoandika yana base kutokana na exp yako ya Uganda na Rwanda?

     
  3. s

    seniorita JF-Expert Member

    #3
    Jul 8, 2011
    Joined: Nov 1, 2010
    Messages: 674
    Likes Received: 4
    Trophy Points: 0
    Report has some substance and truth, only that it lacks analytic research, one could label it subjective....for example to say Tanzanians lie....I mean honestly that is very subjective
     
Loading...