Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Mchezaji mpira wa kulpwa wa uganda akamtwa na kilo 5 na nusu ya bangi aiportistanbul ataturk aiport

Discussion in 'International Forum' started by MziziMkavu, Sep 8, 2011.

  1. MziziMkavu

    MziziMkavu JF-Expert Member

    #1
    Sep 8, 2011
    Joined: Feb 3, 2009
    Messages: 38,558
    Likes Received: 2,841
    Trophy Points: 280
    [​IMG]



    [​IMG]
    Socks were cannabis
    Kayseri Erciyessporlu football player, was caught at Istanbul Ataturk Airport on the drug substance.
    According to information received, from Kenya and flown to Istanbul Ataturk Airport Domestic Terminal to go to Kayseri, Kayseri Erciyesspor'un Ugandan Footballer of the Mawanda Wasswa'nın Hassan, security control during the transition swollen left foot was found.

    Security officials handed 5.5 grams of cannabis found in his search Wasswa'nın socks. Detained and taken to the airport police station said that the Ugandan football player was learned in the first query drinker. Football, was referred to the prosecutor's office.

    SOURCE: zerinde esrarla yakaland - Hrriyet Futbol

    Huenda akafungwa miaka 3 au akalipishwa faini ya pesa. Kazi kweli ipo hata wachezaji mpira kumbe ni Wauza madawa ya kulevya!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  2. Askari Kanzu

    Askari Kanzu JF-Expert Member

    #2
    Sep 8, 2011
    Joined: Jan 7, 2011
    Messages: 4,496
    Likes Received: 6
    Trophy Points: 135
    Kilo tano za bangi? Duhu! Alafu Google translation inafanya hiyo atiko ionekane kama imeandikwa na mvuta bangi!
     
  3. MziziMkavu

    MziziMkavu JF-Expert Member

    #3
    Sep 8, 2011
    Joined: Feb 3, 2009
    Messages: 38,558
    Likes Received: 2,841
    Trophy Points: 280
    mkuu ni vitu vya kawaida tu kitu kinachonishangaza kuwa huyu ni mcheza mpira wa kulipwa na hapo Turkey wanamlipa pesa nzuri tu Euro lakini bado ana njaa ya kuuza madawa ya kulevya?
     
  4. MaxShimba

    MaxShimba JF-Expert Member

    #4
    Sep 8, 2011
    Joined: Apr 11, 2008
    Messages: 35,808
    Likes Received: 94
    Trophy Points: 145
    Is it 5000 grams of 5.5 grams?

    Wakuu hizo 5 bricks mmezitowa wapi?
     
Loading...