Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Jamani tuige ili la wenzetu hawa!!

Discussion in 'Habari na Hoja mchanganyiko' started by Mwanamayu, Apr 20, 2012.

  1. Mwanamayu

    Mwanamayu JF-Expert Member

    #1
    Apr 20, 2012
    Joined: May 7, 2010
    Messages: 5,731
    Likes Received: 425
    Trophy Points: 180
    1. sio kila kilichoandikwa ni kweli
    2. tuwe na culture ya questioning (like a toddler who questions about everything), debate
    3. tuwe good high risk takers

     
    Last edited by a moderator: Jan 4, 2016
Loading...