Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Watanzania hii ni fursa ya kujijenga na kujitangaza

Discussion in 'Matangazo madogo' started by masochi, Jan 27, 2012.

  1. m

    masochi Member

    #1
    Jan 27, 2012
    Joined: Jul 29, 2011
    Messages: 14
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Tanzania-Africa ipo nyuma katika mambo mengi,kiuchumi kijamii na kisiasa. Sisi vijana wa kitanzania tukiongozwa na Dada Jescar Gerald na kaka Edwin Mrema wameanzisha mtandao wa kijamii View Tz tunaomba watanzania, please create acount with viewtz.com post your topic(s) in our forum list or give your comment(s) on the topics. DEAR FRIEND CREATE ACCOUNT WITH VIEWTZ.COM TO SUPPORT OUR TANZANIANS.

    Viewtz.com ina similar features like facebook, ya can send private messages, public messages, add friends, you can form groups. You can post topic of your own interest for people to give their views/comments. Tanzanians-Africans-the world and the whole Universe let us do something that the rest of the world will appreciate.

    Tuonyeshe uzalendo wetu kwa kujiunga na huu mtandao kupost topics na kutoa comments.
     
  2. Amoeba

    Amoeba JF-Expert Member

    #2
    Jan 28, 2012
    Joined: Aug 20, 2009
    Messages: 3,328
    Likes Received: 53
    Trophy Points: 0
    Creativity jaman, tunataka mawazo original!
     
Loading...