Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Kisarawe Primary School - Mko Wapi Mates? I salute you

Discussion in 'Habari na Hoja mchanganyiko' started by Mo-TOWN, Jul 7, 2011.

  1. Mo-TOWN

    Mo-TOWN JF-Expert Member

    #1
    Jul 7, 2011
    Joined: Oct 11, 2010
    Messages: 1,454
    Likes Received: 49
    Trophy Points: 145
    Nazikumbuka sana enzi zile, the old school dayz at Kisarawe Primary School (1978-1984). Namkumbuka Mwl Chuma, Mama Urassa, jamani muda umepita

    Mko wapi wapendwa? It is 27yrs now since we completed primary school education. I still remember a couple of you by names...lakini naona sio sahihi kuweka majina yenu hapa barazani.

    Sote tulio hai tumshukuru Mungu kwa baraka hiyo ya uzima...at least I know two guys who have since passed away one is Mwarami (alikuwa akiishi eneo la Gerezani/mtaa wa Somali) na Gregory-he passed away like 4/5 yrs ago. May their soul RIP.

    Greeting to you all.
     
Loading...