Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

dunia imekwisha "Mahusiano ya kimapenzi na binti yake"

Discussion in 'Mahusiano, mapenzi, urafiki' started by njiwa, Mar 9, 2011.

  1. njiwa

    njiwa JF-Expert Member

    #1
    Mar 9, 2011
    Joined: Apr 16, 2009
    Messages: 10,084
    Likes Received: 1,104
    Trophy Points: 280
    A FUNDAMENTALIST church pastor had sex with two of his teenage daughters to educate them on how to be good wives, a South Australian court has heard.
    The 54-year-old man, who cannot be named, was today sentenced in the SA District Court to eight and a half years jail after pleading guilty to seven counts each of incest and unlawful sexual intercourse.
    The court heard that the man had sex with his daughters for nearly a decade from 1991 when they were aged 13 and 15 at the family property.
    The sex took place at various locations including in a shearer's shed, a paddock, on the back of a ute and, on one occasion, at the girls' grandparents house.
    The man told the court the sex was not about fulfilling his desires but about teaching his daughters how to behave for their husbands when they eventually married, as dictated in scripture.
    In sentencing, Judge David Lovell said the misrepresentation of scripture used to justify the abuse of the girls "defied belief", and that he had "hypocritically betrayed" his religion and principles.
    "You said the acts were about learning about sex rather than engaging in the acts of sex," Judge Lovell said.
    "I do not accept that.
    "You treated your daughters as your property ... using them to satisfy and gratify your sexual urges."
    Judge Lovell gave full credit for the man's guilty pleas, saying he was genuinely remorseful and had a good chance of rehabilitation as his wife and the church remained supportive.
    The man will be eligible for parole in four years.


    Read more: Pastor had instructional sex with daughters | News.com.au
     
  2. Silas Haki

    Silas Haki JF-Expert Member

    #2
    Mar 9, 2011
    Joined: Oct 18, 2010
    Messages: 368
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 33
    Hizo ni dalili za kukengeuka kwa wanadamu kama ilivyo kwenye maandiko ya kiroho pindi itakapokaribia siku za mwisho wa dunia.
     
  3. Susy

    Susy JF-Expert Member

    #3
    Mar 9, 2011
    Joined: Feb 5, 2011
    Messages: 1,451
    Likes Received: 5
    Trophy Points: 0
    kila mahali habari hizo zipo!! hata hapa kwetu tanzania watu washageuza ndio fashion!!!
     
  4. Husninyo

    Husninyo JF-Expert Member

    #4
    Mar 9, 2011
    Joined: Oct 24, 2010
    Messages: 23,718
    Likes Received: 394
    Trophy Points: 180
    Binadamu tumekuwa kama wanyama.
     
  5. Seto

    Seto JF-Expert Member

    #5
    Mar 9, 2011
    Joined: Jan 15, 2011
    Messages: 959
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 35
    halafu utakuta kuna mijitu inasema eti weupe wana afadhali kwa lipi? Nao ni binadamu kama sisi na kuna wehu, wandazimu, wajinga na mafirauni vile vile kama hili..
     
  6. Gaga

    Gaga JF-Expert Member

    #6
    Mar 9, 2011
    Joined: Jan 6, 2011
    Messages: 4,564
    Likes Received: 15
    Trophy Points: 0
    Dunia imekwisha hizi ndio dalili zake
     
  7. s

    shosti JF-Expert Member

    #7
    Mar 9, 2011
    Joined: Dec 21, 2010
    Messages: 4,960
    Likes Received: 18
    Trophy Points: 135
    tumewazidi husninyo .
     
  8. kisukari

    kisukari JF-Expert Member

    #8
    Mar 10, 2011
    Joined: Jul 16, 2010
    Messages: 3,307
    Likes Received: 503
    Trophy Points: 280
    kuna story moja usa,baba mtu alimpa mimba mtoto wake,na baadae akaja kumpa mimba mjukuu wake.aikuwa akiwa control na hawakuwa na sauti ya kuamua lolote lile.mpaka baada ya miaka mingi,hiyo siri ikajulikana.dunia hii,kuna watu lakini ni wanyama
     
  9. Saint Ivuga

    Saint Ivuga JF-Expert Member

    #9
    Mar 10, 2011
    Joined: Aug 21, 2008
    Messages: 31,096
    Likes Received: 5,664
    Trophy Points: 280
    usitishe watu hapa, kwanza haya mabo yalikuwepo hata kabla wewe hujazalia na inabidi uwashukuru wazungu wametengeneza computer na internet
     
  10. Wed

    Wed JF-Expert Member

    #10
    Mar 10, 2011
    Joined: Mar 7, 2011
    Messages: 249
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 35
    Inawezekana alikuwa ni mgonjwa tu wa akili.......so,

    Msihukumu nanyi hamta-hukumiwa !
     
  11. Raia Fulani

    Raia Fulani JF-Expert Member

    #11
    Mar 10, 2011
    Joined: Mar 12, 2009
    Messages: 10,227
    Likes Received: 67
    Trophy Points: 145
    ukichunguza sana ni kuwa haya mambo yanawezekana. Ni mfumo wa akili tu na mazoea vghnatufanya tusikubali. Mabinam kuoana kuna tofauti gani na hili? Mbona ushoga ulipingwa na sasa unapigiwa chepuo?
     
  12. FaizaFoxy

    FaizaFoxy JF-Expert Member

    #12
    Mar 10, 2011
    Joined: Apr 13, 2011
    Messages: 50,171
    Likes Received: 8,698
    Trophy Points: 280
    Tofauti huyo ni mchungaji au Pastor si mchungaji?.
     
  13. Masikini_Jeuri

    Masikini_Jeuri JF-Expert Member

    #13
    Mar 10, 2011
    Joined: Jan 19, 2010
    Messages: 6,819
    Likes Received: 339
    Trophy Points: 180
    kudadeki..................anatengeneza njia!
     
  14. Somoche

    Somoche JF-Expert Member

    #14
    Mar 10, 2011
    Joined: Oct 6, 2010
    Messages: 3,216
    Likes Received: 356
    Trophy Points: 180
    duh Mungu aje tu
     
Loading...