Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

2 Vacancies for Business Consultants

Discussion in 'Nafasi za Kazi na Tenda' started by STANKWA, Sep 21, 2011.

  1. S

    STANKWA New Member

    #1
    Sep 21, 2011
    Joined: Sep 21, 2011
    Messages: 2
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Plus finance company Limited deals with Business consultations including business consultancy itself, writing bankable business plan, writing various proposals (business and for non-profit entities), facilitating Masters level research processes (proposal writing, data collection, compilation, analysis and report writing-"we dont do research for any one rather we facilitate and impert skills on the afforementioned stages), conducting enterprenuership trainings, SACCOS accounting&management consultancy, company registration processes and export trade facilitation.


    The company is hereby inviting 2 qualified personell with at least First degree or an advanced diploma in Accounting, business administration, project management, finance or any related field.


    Candidates for the post must have enterprenuerial traits- should be hard working, creative in designing various services to be offered by the company and more importantly in first place should be involved to serve the company than milking the same.

    Apply now with confidence through: plusfinancemd@gmail.com and for more details contact Mr. Staphord Kwanama - the Managing Director on 0712 066 064 or 0753 12 54 74. Deadline is Friday 23rd September, 2011 at 1600hrs. However, if you want to drop by the office is located at IDEAL HOTEL 1st Floor - Faya area (Dar es salaam) behind EXIM Bank branch which is opposite Jengo la umoja wa vijana.
     
  2. 2

    2simamesote Senior Member

    #2
    Sep 21, 2011
    Joined: Jun 27, 2011
    Messages: 109
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Ambao tumemaliza mwaka huu ila matokeo ambayo yamekua verified ya semister tano wanayakubali? Nisaidie hapo mkuu
     
  3. J

    Jamix Member

    #3
    Sep 22, 2011
    Joined: Sep 22, 2011
    Messages: 9
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Dah! Nikwel pia mm nna matokea ya semister 5 tu,je naweza kuapply?
     
  4. Planner

    Planner JF-Expert Member

    #4
    Sep 24, 2011
    Joined: Apr 5, 2011
    Messages: 296
    Likes Received: 19
    Trophy Points: 35


    Tunashukuru..but cjui umebadili strategy manake ushawahi kutangaza nafasi nikaja hapo then WEWE director ukaniambia nikuandikie marketing plan for your company then utacheki kama ikiwork out itakua ndo nimefaulu kazi...sasa sijui hukugundua kuwa hayo ni maigizo na professional za watu..yani nikuandikie market plan afu nikuachie uni-judge kwa muda wako !!!! !what if if ikawa workable afu ukasema haikufaa ntakua na uhakika vipi.kuweni straight forward...watch out kama unatazama wengine tunaangalia..tusaidianevijana wenzetu tusitake kutumia advantage tulizonazo kuwatumia wengine kiaina......pia kumbuka yule mdau ambaye alilalamika kuwa mmetangaza semina ya wajisiriamali mkataka washiriki watume CV zao kwa anuani husika ila KABLA ya kufanya hivo mkatuma sms mkitaka kulipwa fedha (it was not less than 50,000 tshs if im not mistaken) za ushiriki,bila kuona hata CV yake ilikua hajatuma,,anyway all the best nawaamini bt sometimes mnatia shaka juu ya namna mnavyosaidia Watanzania wenzenu (vijana) kujikwamua ki uchumi.kila la heri wajasiriamali.
     
Loading...