The next president of France and his franscinating love story

simplemind

JF-Expert Member
Apr 10, 2009
15,635
2,000
Viongozi watatu wa Euro zone wanao watoto wa kufikia tu-Theresa May,Angela Merkel na Emmanuel Macron. Very interesting hasa Macron has completely redefined what family is.
 

FaizaFoxy

JF-Expert Member
Apr 13, 2011
71,523
2,000
The next French President is likely to be 39 years old.
But that is not the news.

He is married to a 64 year-old, that is still not the news.
His wife was his class teacher 24 years ago...not still the news.

His then class teacher had a daughter who was his class-mate...everybody including his parents thought this teacher's daughter was his girlfriend...nope they were wrong.

He fell in love with his class teacher when he was 15...she was "happily married" with 3 kids...now the "happily married" is relative in this context.

At 17, he promised to marry her. She was at the time 42 years.

They got married in 2007 with our man now 30...well she was almost 55.

Next month he is going to be sworn-in as the President of France 6 months to his 40th birthday while his lovely wife who has 3 adult kids and 7 grandchildren (her first child is two years older than her husband while her second child, the former classmate/sweetheart is the same age as him).

His name is Emmanuel Macron (39) and he may be the next President of France.


You have forgotten to mention that she is also the chairperson of France witches.

(Mwenyekiti wa wachawi wa Ufaransa).
 

Asamwa

JF-Expert Member
Apr 13, 2012
3,081
2,000
Bunge Primary kulikua na mwalimu sister do miaka ya ya 80-90, alitesa watoto wakiume. Mwalimu yule alisoma primary Kenya alikua tofauti sana na walimu wengine, wanaomkumbuka.

Nami nimekumbuka Tanga School wakati huo. Mwalimu wa Biology alitupa shida sana. Wakati wa experiments mtu unajitahidi kujisogeza ili mradi ujiguse naye!

Alikuwa na makusudi, hasa anapokaa mbele ya darasa {meza ilikuwa wazi sehemu ya mbele} anaachanisha miguu, anajifanya hana habari. Ilikuwa shida kweli kweli, halafu ukichukulia ilikuwa ni shule ya wavulana tu.
 

City owl

JF-Expert Member
Mar 21, 2014
2,009
2,000
"Nakupenda bibi kizeee..nakupenda kikongwee"
Haya aliyaimba Picco Kikongwe kwenye wimbo wa kikongwe..

Bi. Cheka naye eti 'Tembaa' huku anazungusha mdole wake ilhali kasimama juu ya gunia la uchafu.
Anyway, love is love.
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Top Bottom