The Best Love Letter From An Engineer

Nesindiso Sir

JF-Expert Member
Oct 31, 2007
379
195
An Engineer working in the UK recently received a letter from his girlfriend back home in Tanzania. It read as follows:

------------------------
Dear Michael,

I can no longer continue our relationship. The distance between us is just too great. I must admit that I have cheated on you twice, since you've been gone, and it's not fair to either of us.

I'm sorry. Please return the pictures of me that I sent to you.

Love, Elizabeth

- - - - - -----

The Engineer, with hurt feelings, asked his fellow Tanzanians based in the UK for any snapshots they could spare of their girlfriends, sisters, ex-girlfriends, aunts, cousins etc. In addition to the pictures of Elizabeth, Michael included all the other pictures of the pretty girls he had collected from his buddies.

There were 57 photos in that envelope....along with this note:

- - - - - ---

Dear Elizabeth,

I'm so sorry, but I can't quite remember who you are. Please take your picture from the pile, and send the rest back to me.

Take Care, Michael
 

Bubu Msemaovyo

JF-Expert Member
May 9, 2007
3,735
2,000
Hiyo imetulia sana maana kama alijiona ni supa jamaa alimkomoa kwa kumwekea ile picha ya Binti mzuri sana kuliko Elizabeth.
 

Bigirita

JF-Expert Member
Feb 12, 2007
15,810
2,000
ha ha haaaaa! hiyo imetulia!

kama unatingisha kiberiti, mimi nawasha kabisa
 

Mbimbinho

JF-Expert Member
Aug 1, 2009
7,278
2,000
jino kwa jino, akupigawe kibao shavu moja, mtandike ngumi ya paji la uso))
 

senator

JF-Expert Member
Aug 9, 2007
1,925
1,195
hahahaha Hiyo Baabukubwaa..Alibeep mwenzie kampigia...aombe kingine mana kama picha kazipata!!
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Top Bottom