strong desire to have sex andi'm a virgin. what do i do?

Broken soul

JF-Expert Member
Oct 24, 2013
459
0
so I'm a Christian and my belief is to
not have sex before marriage, but
i'm 22, never had a bf, and having a
strong desire to have sex and it's
getting worse, to the point that i
want to get together with any
random guy and just have sex to get
it over with a feel good. but then i
don't want to compromise my beliefs
so idk what to do!!! idk how to
control these urges because they're
getting really bad. like it sucks...
badly! i need help and some sort of
advice! help me please!!!!!!
 

GKM

JF-Expert Member
Dec 5, 2012
740
500
so I'm a Christian and my belief is to
not have sex before marriage, but
i'm 22, never had a bf, and having a
strong desire to have sex and it's
getting worse, to the point that i
want to get together with any
random guy and just have sex to get
it over with a feel good. but then i
don't want to compromise my beliefs
so idk what to do!!! idk how to
control these urges because they're
getting really bad. like it sucks...
badly! i need help and some sort of
advice! help me please!!!!!!

U need a spiritual advise, please consult your pastor if u'r really a christian.
 

jamiif

JF-Expert Member
Apr 30, 2012
2,414
1,195
kwanza unajishughulisha na nini? yaani upo shule, au unafanya kazi au umejiajiri au? ili tujue tunaanzia wapi.
 

Mashy

Senior Member
Mar 11, 2012
120
225
Nakumbuka wakati fulani nikiwa secondary hali kama hiyo ilikuwa inatupata wengi wetu, ndipo mchungaji wetu alipotufundisha somo lisemalo Njaa ya ngozi, na ni kwa namna gani kijana aweza kuikabili na kushinda. Broken Soul waweza ni PM ili nikupe nini cha kufanya ili kuishinda hali hiyo
 

Broken soul

JF-Expert Member
Oct 24, 2013
459
0
Nakumbuka wakati fulani nikiwa secondary hali kama hiyo ilikuwa inatupata wengi wetu, ndipo mchungaji wetu alipotufundisha somo lisemalo Njaa ya ngozi, na ni kwa namna gani kijana aweza kuikabili na kushinda. Broken Soul waweza ni PM ili nikupe nini cha kufanya ili kuishinda hali hiyo



PM ya nn mkuu, we eka humu na wengine wafaidike
 

Rural Swagga

JF-Expert Member
Nov 25, 2010
1,567
2,000
Nakumbuka wakati fulani nikiwa secondary hali kama hiyo ilikuwa inatupata wengi wetu, ndipo mchungaji wetu alipotufundisha somo lisemalo Njaa ya ngozi, na ni kwa namna gani kijana aweza kuikabili na kushinda. Broken Soul waweza ni PM ili nikupe nini cha kufanya ili kuishinda hali hiyo
Selffishness......huoni hata haya kesho bwana Yesu anazaliwa???
 

10000

JF-Expert Member
Oct 18, 2013
778
1,000
so I'm a Christian and my belief is to
not have sex before marriage, but
i'm 22, never had a bf, and having a
strong desire to have sex and it's
getting worse, to the point that i
want to get together with any
random guy and just have sex to get
it over with a feel good. but then i
don't want to compromise my beliefs
so idk what to do!!! idk how to
control these urges because they're
getting really bad. like it sucks...
badly! i need help and some sort of
advice! help me please!!!!!!

am 22, university student a real men bt am still virgin, mihemko ipo ukiipa nafasi ktk mind keep urself busy make sure u sleep tiredly every day it help n remember SALA NA KAZI
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Top Bottom