Sababu za kwanini MaT.O (Tanzania one) hawafanikiwi kimaisha!?


hearly

hearly

JF-Expert Member
Joined
Jun 19, 2014
Messages
24,995
Likes
32,603
Points
280
hearly

hearly

JF-Expert Member
Joined Jun 19, 2014
24,995 32,603 280
Shoulda seen this sooner? slopoke, junior
Lunar, that time of the month? not on my level, Mgunya
I'm monopoly, you bore me with monotony
You on top of me,dreaming of toppling me?
Gotta be mental, I'll give you lobotomy
Without anaesthetics, for my pure calisthenics
Then do it all again, just to hone my techniques
Your underdeveloped skills and overambitious hopes
Are under the mellow frills of my vicious rope
Like a rodeo, or Muhamamdi Ali
Bumayee, you can't fling the parlay
Step aside, this is a tide on the seaside
I break your jaw and the law I don't abide
A to Z takeover, Kiranga on the ride
I don't come in peace, I wage war
Your nonsense must cease, near or far
Grab your homework books, do some schooling
Little boy shook, you need cooling
Playing duke not even a hook,who are you fooling?
Inside your pants you're shitting and stooling
Kiranga, Manga Komamanga
Stump ya kin with styles Anaga-Ranga
Blood claat Ragga, high like Arusha,but not Mchagga
I rope a dope and cuff you up like bailiff
You shouldn't venture this far alone at night
Or Imma puncture your scars and break some bones alright
Step to the manor, teach you some manners
Give you some laana, ain't no cookies and manna
You're stunted and paranoid
You're wanted and on steroid
I'll tear that ass with some sass and verve
Step to me, step correct, or I'll burst your nerve
With a swerve, you thought I couldn't serve
So you best observe and behave
haaha hahaa hahaaa mamaeeee kama common
 
hearly

hearly

JF-Expert Member
Joined
Jun 19, 2014
Messages
24,995
Likes
32,603
Points
280
hearly

hearly

JF-Expert Member
Joined Jun 19, 2014
24,995 32,603 280
Kidato cha nne nilinyuka Division One ya 7 kali (sikuingia Top Ten lakini niliongoza masomo mawili kitaifa Physics na Mathematics)

Kidato cha sita nilinyuka Division One ya 3, nikaingia Top 3 kitaifa na nikaongoza kitaifa somo la Chemistry.

Record niloacha Undergraduate sitaki hata kuelezea sababu hunilipi.

Huo ndio ujinga wangu. Ukibisha naleta ushahidi. Weka na wewe ujinga wako hapa hata kwa maelezo tuone kati yetu nani mjinga zaidi, hana akili.

Next time ujifunze kutambua mbwa madume ya kuyabwekea. Madume mengine hufunguliwa usiku tu.

Ballagh-shaytwain Mufilis
Aiseeeee"".. you nailed it
 
Raynavero

Raynavero

JF-Expert Member
Joined
Apr 29, 2014
Messages
33,908
Likes
41,963
Points
280
Raynavero

Raynavero

JF-Expert Member
Joined Apr 29, 2014
33,908 41,963 280
Kidato cha nne nilinyuka Division One ya 7 kali (sikuingia Top Ten lakini niliongoza masomo mawili kitaifa Physics na Mathematics)

Kidato cha sita nilinyuka Division One ya 3, nikaingia Top 3 kitaifa na nikaongoza kitaifa somo la Chemistry.

Record niloacha Undergraduate sitaki hata kuelezea sababu hunilipi.

Huo ndio ujinga wangu. Ukibisha naleta ushahidi. Weka na wewe ujinga wako hapa hata kwa maelezo tuone kati yetu nani mjinga zaidi, hana akili.

Next time ujifunze kutambua mbwa madume ya kuyabwekea. Madume mengine hufunguliwa usiku tu.

Ballagh-shaytwain Mufilis
 
baba swalehe

baba swalehe

JF-Expert Member
Joined
Jun 6, 2017
Messages
8,275
Likes
9,894
Points
280
baba swalehe

baba swalehe

JF-Expert Member
Joined Jun 6, 2017
8,275 9,894 280
no
njema mkuu" niko busy namtafutia jiwe hela zake "' iliaongezee na zawengine" zitakazo mpatia wepesi wa kununua wabunge/madiwani wa chademA
Sawa mkuu endelea kujenga nchi sisi tutakuja kumalizia kupaka rangi acha tule totoz now
 

Forum statistics

Threads 1,262,318
Members 485,561
Posts 30,120,598