Mshabiki wa Trump asema Hillary Clinton anstahili kipigwa shaba!!

KakaKiiza

JF-Expert Member
Feb 16, 2010
11,203
2,000
Katika sintofahamu jana jimbo la New Hampshire mwakilishi wa jimbo hilo alisema aliyekuwa akigombea kiti cha urais Hillary Clinton anastahili adhabu ya kupigwa risasi kwa maelezo zaidi soma mwenyewe


A controversial New Hampshire state representative who once said that former Democratic presidential nominee Hillary Clinton “should be shot for treason” was among the attendees at a White House bill signing Friday morning.

Al Baldasaro, who served as a delegate for then-candidate Donald Trump at last year”s Republican National Convention, was present as the president signed a bill to reform the Department of Veterans Affairs.

Baldasaro”s presence drew particular notice given recent calls by the administration, and across Washington, for dialing back partisan rhetoric in the aftermath of last week”s shooting at a Republican congressional baseball practice in Virginia that left House Majority Whip Steve Scalise, R-La., in critical condition. (He has since been upgraded to fair condition.)

Asked about Baldasaro”s presence at Friday”s press briefing, White House press secretary Sean Spicer condemned all comments suggesting violence against another person.

“I don’t believe, and the president has said this as well, that anybody that goes out and tries to highlight those kinds of actions, should not be welcome,” said Spicer. “I’m not aware of the comments [Baldasaro] made, but again, I’ll say it right now, I don’t think we should be resorting that kind of language with anyone in our country.”
 

marcus rojo

JF-Expert Member
Mar 19, 2017
1,496
2,000
Source ya habari? Naona mnatengeneza news baada ya upande wenu kuwa sio wastaarabu! Mbona aliempiga risasi Scalie alikuwa supporter wa Bernie Sanders na hamkuja kuripoti humu?
Imagine angekuwa supporter wa Trump, hilo kosa angepewa Trump! Grow up you dudes...... Chuki hazijengi na kusema ukweli Trump ni mtu mstaarabu sana na hata wafuasi wake ni wastaarabu washafanyiwa fujo sana but hutaona wakireact ovyo ovyo! So stop tarnishing other people's name
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Top Bottom