Msaada: Gharama za Kujenga Uzio wa Seng'enge

Amos Mtatina

Member
Jun 5, 2021
30
95
Greeting,


We are happy to inform you that we have Plastic Timbers and Poles (ECO-PLANKS) made from 100% recycled Plastic Wastes. Made up of different sizes, they are attractive structured for CAMPS Construction, Camps Furniture (FURNITURE), Green House, Land, Garden, Farm Fencing, Decking, Nursery's construction and Pallets (our pallets can carry more than 1500 kilo)


For us, we don’t only sell the product but also sell the value attached to it, for your farm activities the value of our product include the fact that:


a) They do not rot and are termite resistant.


b) They can be used for more than 60 years.


c) They can be used from one farm and relocated / used to another farm easily without being damaged.


d) When happens that you are done using them ( you do not need them anymore), you have an option of selling them back to us, where we buy them as raw materials for us manufacture other products.


Please kindly see attached poster and pictures for More detail please contact +255757671874 / +255676515441.

Regards,




Mtatina Amos

EcoAct's Sales Officer

+255757671874.

P.O Box 4770, GdB Building floor No.2, Tegeta

Dar Es Salaam - Tanzania

View attachment 1814400 View attachment 1814401 View attachment 1814398 View attachment 1814399 View attachment 1814402
IMG_20210314_074954_330.jpg
 

wajingawatu

JF-Expert Member
Jan 20, 2013
1,122
2,000
Greeting,


We are happy to inform you that we have Plastic Timbers and Poles (ECO-PLANKS) made from 100% recycled Plastic Wastes. Made up of different sizes, they are attractive structured for CAMPS Construction, Camps Furniture (FURNITURE), Green House, Land, Garden, Farm Fencing, Decking, Nursery's construction and Pallets (our pallets can carry more than 1500 kilo)


For us, we don’t only sell the product but also sell the value attached to it, for your farm activities the value of our product include the fact that:


a) They do not rot and are termite resistant.


b) They can be used for more than 60 years.


c) They can be used from one farm and relocated / used to another farm easily without being damaged.


d) When happens that you are done using them ( you do not need them anymore), you have an option of selling them back to us, where we buy them as raw materials for us manufacture other products.


Please kindly see attached poster and pictures for More detail please contact +255757671874 / +255676515441.

Regards,




Mtatina Amos

EcoAct's Sales Officer

+255757671874.

P.O Box 4770, GdB Building floor No.2, Tegeta

Dar Es Salaam - Tanzania

View attachment 1814400 View attachment 1814401 View attachment 1814398 View attachment 1814399 View attachment 1814402 View attachment 1814403
Bei kiasi gani boss?
 

Amos Mtatina

Member
Jun 5, 2021
30
95
Bei kiasi gani boss?
Bei ni kama ifuaatavyo
2x2 feet 9 nyeusi bei 15,000
2x2 feet 9 nyeupe bei 17,000
4x2 feet 7 nyeusi bei 25,000
4x2 feet 7 nyeupe bei 33,000
4x4 feet 8 nyeusi bei 34,500
4x4 feet 8 nyeupe bei 40,000
4x4 feet 10 nyeusi bei 42,000
Pia kuna nguzo za round bei ni
5cm x 200 cm nyeusi bei 18,000
3.3 inch x feet tall 8 bei 24,500
3.3 inch x feet tall 11.5 bei 36,000
Kwa mawasiliano zahid namba zetu ni
0757671874/0676515441
Email amtatina@ecoact.co.tz
 

noorlight

Member
Apr 17, 2021
10
45
Zipo size tofauti tofauti kama Ifuatavyo:-
Unene wake ni 2mm urefu mita 15 bei ni 75,000/=
Unene 2.5mm urefu mita 15 bei 95,000/=
Unene 3mm urefu mita 15 bei 150,000/= hii size ni Special order....kwan haina Wateja wengi,Umbari kutoka nguzo moja had I nyingine ni Mita 5 karibu......
Unapatikana wap mkuu
 

COMOTANG

JF-Expert Member
Jan 6, 2021
768
1,000
Hbr,

Msaada wa kufahamu initial costs za kujenga uzio wa seng'enge (Yaani chain link fabric) kwenye kiwanja. Kiwanja kina 35×40. Je, Zinakuwaga na urefu gani hizo seng'enge na pia zinauzwaje, Na ni umbali gani kwa kawaida kati ya nguzo na nguzo.

Asante
Mkuu nakushauri ukajenge fensi ya ukuta tu hiyo utakula hasara kubwa uwe na ulinzi au uwe hauna ulinzi sikushaurii kabisaa kuweka fensi ya wire.labda kama umeshajenga ukuta Sasa unataka kutenganisha eneo la kufugia kuku na eneo kwa matumizi mengine.
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Top Bottom