Meet the Identical twin brothers who are set to marry identical twin sisters and they are also planning to live in the same two-bedroom apartment aft

LIKUD

JF-Expert Member
Dec 26, 2012
8,260
2,000
5b617ba189e12.jpg



Identical twin brothers from Michigan who have been inseparable since birth are going to marry identical twin sisters in a joint ceremony and also move in together in the same two-bedroom apartment after the wedding.
The pair Zack and Nick Lewan, 24, and their future wives Krissie and Kassie Bevier, also 24 said they all do everything 'in twos' and that includes getting married.
According to the Jackson Citizen Patriot, Krissie and Zack and Kassie and Nick plan on tying the knot in back-to-back weddings this weekend. The couples will then share their reception on Saturday night before moving into their two-bedroom apartment to start their new lives.
5b617bc2defd4.jpg

Krissie and Zack's wedding will take place on August 3, the outlet reports. Kassie and Nick's on August 4.
I'm in disbelief sometimes of just how everything happened,' Nick told WILX-TV .
Krissie said it was important that she and her sister get their own wedding days as 'being a twin, you never get anything on your own'.
The couples also plan to spend a few days of their honeymoons separate. They will each travel to Florida four days apart to celebrate their weddings and only spend a few days at Disney World together.
5b617bd85ea20.jpg

According to the report, Kassie and Nick first met as students at Grand Valley State University four years ago. After things went on well for them, they brought their siblings along on their first date to a church service, and from there Krissie and Zack hit off immediately and started dating shortly after.
It was also reported that the twins who are so close even planned their engagements on the same day. Nick and Zack both popped the question to Krissie and Kassie last year during a family trip to the Henry Ford Museum in Dearborn.
5b617c0b7b2d0.jpg
 

tashwishwi

JF-Expert Member
Sep 25, 2014
2,161
2,000
NDEFU ama Lugha mkuu??!!! Maana sioni urefu hapo kuna na picha ila Identical??? Si kiivyo waseme tu kwamba wote ni mapacha BASI, Identical wameongeza chumvi sana. Maoni yangu tu!
Nadhani lugha kwangu limekua tatizo basi ndo naiona ndefu
 

kinyama nje

JF-Expert Member
Jul 3, 2017
1,848
2,000
Watagogeana sana tu. Huku uraiani kuna demu alinifananisha hadi nikamgonga. Inahitaji utaalamu maana akianza kuongelea matukio yaliyopita wakati huo nahitaji kua act kama ni likuwepo. Mwisho ni kaja kushtukiwa
 

squirtinator

JF-Expert Member
Sep 20, 2015
2,774
2,000
Watagogeana sana tu. Huku uraiani kuna demu alinifananisha hadi nikamgonga. Inahitaji utaalamu maana akianza kuongelea matukio yaliyopita wakati huo nahitaji kua act kama ni likuwepo. Mwisho ni kaja kushtukiwa
Kuna siku utafananishwa na jambazi. Utaona raha yake pia.
 

sonnita

JF-Expert Member
Feb 11, 2014
1,591
2,000
NDEFU ama Lugha mkuu??!!! Maana sioni urefu hapo kuna na picha ila Identical??? Si kiivyo waseme tu kwamba wote ni mapacha BASI, Identical wameongeza chumvi sana. Maoni yangu tu!
Kua identical twins sio chumvi Nyati,ni kweli ni identical twins bila ubishi..kwasababu pia sio fraternal twins..
 

katoto kazuri

JF-Expert Member
Feb 10, 2018
5,730
2,000
Kuna siku utafananishwa na jambazi. Utaona raha yake pia.
Kuna siku nimetoka shule nikakutana na wadada wanampangia mkaka mtego ili apigwe walichezewa wakawaacha wote wawili waliahidiwa wataolewa sasa kidogo nikasimama karibu na hilo duka waliopokuwa nikaona wanamwita mshichana wa sekondari wakamwambia aact anamjua huyo kaka wapitie njia ya uchochoroni kwa maana kulikuwa nakamto unapita ndio ufikie anakoishi yule kaka .
kweli alifananishwa naakakubali kisa yule msichana alikuwa mzuri sana .
tukasikia vilio nanibaada ya wote kukubaliana kupitia kichochoroni .
kumbe mabaunsa walikuwa wanamsubiri wakampiga nakumwambia ahame mtaa ila nilicheka sana .
Dah tulieni wakina kaka acheni utapeli
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Top Bottom