Kwa nini Watu wa Kawaida Wanafanikiwa Kimaisha.


mkada

mkada

JF-Expert Member
Joined
Nov 14, 2011
Messages
1,129
Likes
274
Points
180
mkada

mkada

JF-Expert Member
Joined Nov 14, 2011
1,129 274 180
Why Ordinary people achieve greater things/results: Ukweli ni kwamba


  • · More than 50% of all CEOs of successful Companies had C average in class
  • · Nearly 75% of all US presidents were in the bottom half of their school classes
  • · More than 50% of all millionaires never finished school or college
Wadau wenye majibu kwa nini hii inakuwa hivyo,,,vipanga na magenius wanaishia wapi?Tamaa?Majivuno?Ujuaji mwingi?Kiherehere?kukosa subira au nini kinawakumba hawa jamaa?
 

Forum statistics

Threads 1,213,414
Members 462,055
Posts 28,477,085