Juventus wawafungulia milango Barcelona kumsajili Cristiano Ronaldo - CR7

DullyJr

JF-Expert Member
Apr 10, 2011
10,897
2,000
Barcelona have been offered the chance to sign Cristiano Ronaldo from Juventus

Cristiano Ronaldo's time with Juventus could be coming to an end this summer.

According to Spanish football expert Guillem Balague, Juve have been offering Ronaldo to clubs all across Europe - including Barcelona.

"The reason why Cristiano Ronaldo has been linked to PSG is not so much that PSG are thinking of getting him, it is because Jorge Mendes has been given instructions to find a team for Ronaldo," Balague told BBC Radio 5 Live.

"We've seen this in the last six months, he was linked to Real Madrid. They said no chance, he's not coming back.

1597323447654.jpg
 

DullyJr

JF-Expert Member
Apr 10, 2011
10,897
2,000
Hizi ni Porojo tu za usajili...!
Ni kweli, jamaa wapo tayari kuuza iwapo kama timu itafika bei, wanataka kupunguza matumizi maana corona imewatafuna na ndio maana Ramsey nae wamemfungulia mlango maana anapiga pesa ndefu kwa wiki, 400k, na ronaldo ni zaid ya 500k/week
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Similar Discussions

Top Bottom