JK - Napenda sana Mziki, na huu ndio wimbo ninaoupenda zaidi

Kivumah

JF-Expert Member
Jan 7, 2008
2,430
2,000
Leo tarehe 7/10 ikiwa ni siku yake ya Kuzaliwa, JK akihojiwa na Television ya East Africa, EATV, alisema anapenda saaana Muziki, hasa ile ya zamani. Mziki unaomvutia zaidi ni huu wa Phil Collins, Do you Remember.
 

Kivumah

JF-Expert Member
Jan 7, 2008
2,430
2,000
..Mashahiri ya huo wimbo, Do you Remember:

We never talk about it
But I hear the blame was mine
And I'd call you up to say I'm sorry
But I wouldn't want to waste your time
'Cause I love you
But I can't take anymore
There's a look I can't describe in your eyes
We could try like we tried before
Would you keep on telling me those lies?
Do your remember?
There seemed no way to make up
'Cause it seemed your mind was set
And the way you looked it told me
It's a look I know I'll never forget
You could have come over to my side
You could have let me know
You could have tried to see
the distance between us
But it seemed too far for you to go
Do you remember?
Though all of my life
In spite of all the pain
You know people are funny sometimes
"Cos they just can't wait to get hurt again
Tell me, do you remember?
There are things we won't recall
Feelings we'll never find
It's taken so long to see it
'Cos we never seemed to have the time
There was always something more important to do
More important to say
But "I love you" wasn't one of those things
And now it's too late
Do you remember?
 

TIMING

JF-Expert Member
Apr 12, 2008
21,844
1,250
Yeah i remember the time... when we though JK would help Tanzania kuondoa umasikini kwa ari mpya, nguvu mpya na kasi mpya
 

JS

JF-Expert Member
Sep 29, 2009
2,066
1,250
We have tried to let him know we have tried to let him see how the distance is growing between us wananchi and himn yeah we love him but now its too late..do you remember JK????
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Top Bottom