Hotuba za kampeni za Magufuli zina fitna na laghai, zinawafaa wasiosoma | Page 2 | JamiiForums | The Home of Great Thinkers

Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Hotuba za kampeni za Magufuli zina fitna na laghai, zinawafaa wasiosoma

Discussion in 'Uchaguzi Tanzania' started by Msulibasi, Oct 4, 2015.

  1. Msulibasi

    Msulibasi JF-Expert Member

    #1
    Oct 4, 2015
    Joined: Dec 2, 2014
    Messages: 4,492
    Likes Received: 121
    Trophy Points: 160
    Anaanza kukandia ahadi za wenzie kisha anaitoa ahadi hiyoohiyo, anakuambia kutakuwa na viwanda vya vioski-Nchi haikuwa na viwanda kwakuwa hakukuwa na umeme
     
  2. Super Sub Steve

    Super Sub Steve JF-Expert Member

    #21
    Oct 6, 2017
    Joined: Jul 9, 2011
    Messages: 10,717
    Likes Received: 3,148
    Trophy Points: 280
    Tunatest mitambo tunajaribu kulinganisha ahadi Na utekelezaji
     
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice
Loading...