EDo Alikuja kufanya nini Arusha hata kabla kwake hawaamua????Kuchakachua???


QIDAQA

QIDAQA

Member
Joined
Nov 2, 2010
Messages
16
Likes
0
Points
0
QIDAQA

QIDAQA

Member
Joined Nov 2, 2010
16 0 0
Its very sad that Bro Edo traved all the way from Monduli kuja kusaport Dr. Batilda asisain defeat.
Rumours are that they even negotiated kumnunua Lema @TSHS 900MILLION from different sources.
Why the purchase?
What interest has the people who gave out that money(sio Edo peke yake)
Who sent him?
Na huyu kijana why is it that he was just about to be compromised?
Kama sio ujio wa Mbowe na Ndesamburo biashara ingefanyika na we would be talking a different story here in A-Town (the heart of East Africa)
 
Mtumishi Wetu

Mtumishi Wetu

JF-Expert Member
Joined
Oct 12, 2010
Messages
5,142
Likes
500
Points
280
Age
66
Mtumishi Wetu

Mtumishi Wetu

JF-Expert Member
Joined Oct 12, 2010
5,142 500 280
CHONDE chonde kaka QIDAQA tusieneze majungu na uvumi, fuatilia madai ya huyo mama anayotaka kupeleka mahakamani ujue huyo kijana alikuwa ngangali kinoma! Subiri kila kitu kitajulikana tuu!

He who spends time regretting the past loses the present and risks the future! Quevedo.


 

Forum statistics

Threads 1,235,818
Members 474,742
Posts 29,237,026