Atangazwe asitangazwe - rais wangu hadi 2015 ni Dr. Slaa!!


S

Siao

Member
Joined
Jan 4, 2008
Messages
96
Likes
0
Points
0
S

Siao

Member
Joined Jan 4, 2008
96 0 0
Mimi wala sina haja ya kusubiri wantangaze...

Mtu ninayemtambua kuwa ni president wangu ni Dr. wa kweli. mkwere na ile chekacheka ni aibu eti jamani basi tu.. huwezi kumwita president..! Ni aibu!

Jamaa hasomi kitabu chochote, hana falsafa yeyote, anacheka tu mwenyewe...,

watoto wake wala mke wahamsaidii, mpaka unachoka!!

Nikwa msingi huu siwezi hata kwa unafiki kumwit amheshimiwa rais!!

mnisamehe!!
 
QUALITY

QUALITY

JF-Expert Member
Joined
Sep 27, 2010
Messages
854
Likes
2
Points
0
QUALITY

QUALITY

JF-Expert Member
Joined Sep 27, 2010
854 2 0
Actually this is a good post. you know Kenya, followers of Odinga, they call him their president. Now here in Tanzania we can see how ballots are being played about "Uchakachuaji". For this reason, its difficult to believe what NEC announces is the right one or not. I also support you, Dr. (PhD) Slaa is my President. Whether he will announced or not. and he will go on until 2020 although he will have to be re-elected in 2015.

No retreat, No sullender.
 
Omutwale

Omutwale

JF-Expert Member
Joined
Feb 4, 2008
Messages
1,432
Likes
97
Points
145
Omutwale

Omutwale

JF-Expert Member
Joined Feb 4, 2008
1,432 97 145
I conquer with u. Pa1
 

Forum statistics

Threads 1,249,645
Members 480,983
Posts 29,706,082