Asifiwe mungu tuwaheshimuni wazazi jamani

MziziMkavu

JF-Expert Member
Feb 3, 2009
40,550
2,000


For every one - Your mum carried you in her womb for nine months. She felt sick for months with nausea, then she watched her feet

swell and her skin stretch and tear. She struggled to climb stairs. She got breathless quickly. She suffered many sleepless nights. She

then went through EXCRUCIATING PAIN to bring you into this world. She became your nurse, your chef, your maid, your chauffeur, your

biggest fan, your teacher, and your best friend. She's struggled for you, cried over you, hoped the best for you, and prayed for you. Most

of us take our mum for granted. But there are people who have lost or never even seen theirs.

Let your mum feel how much you love her!
 

MziziMkavu

JF-Expert Member
Feb 3, 2009
40,550
2,000
[h=2]Mathayo, Chapter 19[/h][SUP]19:19[/SUP] Waheshimu baba yako na mama yako, na, Mpende jirani yako kama nafsi yako.
 

mwaJ

JF-Expert Member
Sep 27, 2007
4,074
1,195
Asante Mzizi Mkavu, huu uzi umenibariki. Japo nimeshakuwa mama, mama yangu bado ananiona 'kale katoto kake'.
 
Last edited by a moderator:

Caroline Danzi

JF-Expert Member
Dec 19, 2008
3,630
2,000
Mungu awabariki sana mama zetu! popote pale walipo BIG UP SANA MAMA. Ni mama pia the way wanangu wanavyonipenda I pray for them.

Tumshukuru Mungu kwa yote!!
 

Ikunda

JF-Expert Member
Jul 12, 2010
719
195
ubarikiwe Mzizimkavu!

Ni vema tuwaheshimu wazazi wetu na kuwapenda.

Hakuna kama mama.
 

Toa taarifa ya maudhui yasiyofaa!

Kuna taarifa umeiona humu JamiiForums na haifai kubaki mtandaoni?
Fanya hivi...

Umesahau Password au akaunti yako?

Unapata ugumu kuikumbuka akaunti yako? Unakwama kuanzisha akaunti?
Contact us

Similar Discussions

Similar Discussions

Top Bottom