PainKiller
Joined
Likes
17

Profile posts Latest activity Postings About

  • I
    Mkuu naomba uniunge jukwaa la MMU plse
    Character X
    habari, natamani kujua kwawnini thread yangu "My friend Zitto kabwe" imeondolewa. Asante
    Primitive
    Mambo vp!? nataka kubadilisha jina Kutoka Gwandu na kuwa Primitive
    Kimbunga
    Mkuu naomba m coordinate hizi thread za mgomo wa madaktari manake naona kama nyingi zinaingiliana na nyingine ni marudio ya nyingine.
    Mulhat Mpunga
    hahahah what is wrong with this one.i will change
    Zasasule
    mod you can not control the whole site on your own!!man i suppose u get closer look in dini and imani,kila cku watu wanavunja rules and they not getting any punishment!!
    beside who is incharge of dini and imani jukwaa?
    figganigga
    utakloz vp topic bila maelewano?why?
    Kipala
    Salaam je umeona majadiliano kuhusu tangazolako kwenye ukurasa wa dini? Inaumiza kweli hakuna ufuatiliaji kama malalamiko yanapelekwa kwenu.

    Umeshaitwa mwongo huko. Siwezi kukosesha watu wanaotumia lugha hii.

    Maneno yako ni kama yafuatayo:
    "To all believers and non-believers,
    We would like to remind you that, if you initiate a thread on this part of JF forums, (dini/imani), and purposely choose to use a blasphemous thread title; you are hereby warned, the title alone will or may render the deletion, closure or removal of that entire thread. Persistent abuser will be banned.

    JF will side with no religion and indeed no one when principles of decency are compromised. Forum rules apply. Civility and decency is the key to this open forum. Dare to say what you want to - but with responsibility and distinctive morality. To believers, we hope the HUMBLE GOD leads you to instinctual adherence of forum rules. To non-believers, we hope you too conform in your own way."
    Rutashubanyuma
    I have registered there but I cannot access "Mambo ya Kikubwa" despite making an application.

    What is up? I also want to send a post there................
    S
    Unaweza kuirudisha hiyo version ya piuli mkuu,maana nimeidelete ile ya mwanzo tayari.Naona tumefanya kitendo kwa pamoja
  • Loading…
  • Loading…
  • Loading…