• Mpendwa mteja, tunakusihi jitahidi kuosha mikono kwa maji safi na sabuni mara kwa mara na kwa siku chache hizi jaribu kutulia nyumbani kuepusha maambukizi ya #CORONAVIRUS
Albedo
Reaction score
37

Profile posts Latest activity Postings About

  • jockey emmanuel
    mzux sana...ol da best in lyf
    jockey emmanuel
    hi ...tc me...juc wanna greet u....nyc tym....:happy:
    W
    I would like also to know your views about these guys so called usalama wa taifa are they serious on advising mr president or they just for the sake of their stomachs.
    W
    hallow mr ndege ya uchumi,how do you find jakaya presidency is his leadership leading us towards what he promised or is just like swahili word "longolongo"
  • Loading…
  • Loading…
  • Loading…
Top