JamiiSMS
    Show/Hide This

    Topic: kilimo cha mahindi kwa njia ya umwagiliaji inawezekana?

    Report Post
    Results 1 to 2 of 2
    1. My Mud's Avatar
      Member Array
      Join Date : 5th October 2012
      Posts : 85
      Rep Power : 426
      Likes Received
      6
      Likes Given
      0

      Default kilimo cha mahindi kwa njia ya umwagiliaji inawezekana?

      habari
      zenu wapendwa,nimekuwa na shauku ya kulima mahindi kama robo heka kwa
      njia ya umwagiliji wa kutumia maji ya bomba lakini sifahamu namna ya
      umwagiliaji wa mahindi unavo kuwa naomba kujuzwa huu utalaamu kwa yeyote
      anayefahamu,kilimo hiki nataka kufanyia Dodoma.


    2. Maundumula's Avatar
      JF Senior Expert Member Array
      Join Date : 4th November 2010
      Posts : 6,825
      Rep Power : 6821
      Likes Received
      2036
      Likes Given
      9511

      Default Re: kilimo cha mahindi kwa njia ya umwagiliaji inawezekana?

      Kaka , unalima mahindi ya kutafuna tu au biashara?

    Posting Permissions

    • You may not post new threads
    • You may not post replies
    • You may not post attachments
    • You may not edit your posts
    •  

    Who are WE?

    JamiiForums is a 'User Generated Content' site; anyone can register (MUST) and comment or start a new topic.

    You are always welcome! Read more...

    Where are we?

    We have our offices in Dar es Salaam but we still work virtually.

    For anything related to this site please Contact us.

    Contact us now...

    DISCLAIMER

    JamiiForums, its partners, affiliates and advertisers are not responsible for the content of threads/topics that are submitted by users..

    Read more...

    Forum Rules

    JamiiForums is moderated under the rules set by users and moderators to safeguard you.

    You MUST read them and comply accordingly. Read more...

    Privacy Policy

    We are committed to respecting your privacy rights when visiting any JamiiForums.com page, such as this one.

    Read our Privacy Policy. Proceed here...