Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Women's health

Discussion in 'JF Doctor' started by STESHA, Jan 26, 2011.

  1. S

    STESHA New Member

    #1
    Jan 26, 2011
    Joined: Jan 26, 2011
    Messages: 1
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    How long does it take a woman who has given birth to resume her monthly period?
     
  2. m

    mamakunda JF-Expert Member

    #2
    Jan 27, 2011
    Joined: Jul 4, 2010
    Messages: 371
    Likes Received: 1
    Trophy Points: 35
    sorry inategemea na mtu manake haya mambo ni genetic, mazingira na lishe, kwa niliowasikia wengine miezi mitatu, minne na kuendelea mpaka mwaka au mwaka na nusu, Wengine huwa hawaendi kwenye siku zao mpaka waache kunyonyesha, kama nilivyosema inategemea hakuna muda fixed.
     
Loading...