Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Why condoms are packed this way???!

Discussion in 'Jokes/Utani + Udaku/Gossips' started by Wilbert1974, Feb 26, 2012.

  1. Wilbert1974

    Wilbert1974 JF-Expert Member

    #1
    Feb 26, 2012
    Joined: Feb 10, 2011
    Messages: 1,591
    Likes Received: 7
    Trophy Points: 135
    [FONT=&quot]A man visits a local pharmacy with his 6-year old son Bryan, a very inquisitive boy. As they were paying for their purchases at the counter, the boy saw some packs of condoms and asked, “Daddy, what are condoms used for?'”

    Daddy replied, “Bryan, condoms are used by men to have safe sex. Don’t worry about them, you’re too young to think about such things.”

    “Okay! But Daddy, why are they packed in 3’s?” asked Bryan.

    Daddy was stumped by the question. He thought for a while, and replied, “Those are for young men with high sex drive. They have sex 3 times each weekend, on Friday, Saturday and Sunday. Each packet can last them a week.”

    “Wow, that is so interesting! But Daddy, why are some of them packed in 12’s?” asked Bryan again.

    Without hesitation, Daddy let out a sigh and replied, “Those are for married men whose wives don’t like sex. They have sex only once a month. Each packet can last them a year.”[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
     
  2. DEVINE

    DEVINE JF-Expert Member

    #2
    Feb 26, 2012
    Joined: Mar 11, 2011
    Messages: 539
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Ingekuwa wewe ndio baba ungemjibu mwanao hayo maswali namna hiyo?
     
  3. T

    THK DJAYZZ JF-Expert Member

    #3
    Feb 26, 2012
    Joined: Sep 14, 2011
    Messages: 2,034
    Likes Received: 1
    Trophy Points: 135
    Searching...100%
    Loading...100%
    Network Connected !

    Moto aliupata !
     
  4. Leonard Robert

    Leonard Robert JF-Expert Member

    #4
    Feb 26, 2012
    Joined: Apr 22, 2011
    Messages: 8,369
    Likes Received: 1,043
    Trophy Points: 280
    ningekua mkali!
     
  5. SHIEKA

    SHIEKA JF-Expert Member

    #5
    Feb 29, 2012
    Joined: Dec 20, 2011
    Messages: 7,819
    Likes Received: 542
    Trophy Points: 280
    Halafu huyo mtoto anaonyesha ni mwelewa maana wala haulizi sex ni nini na mambo mengine. Unajua Devine? Tuambiane ukweli katika mazingira yetu ya kiafrika au kitanzania. Binafsi nisingeweza kumjibu mtoto kwa uwazi na,mna hiyo. Ningemzungusha sana mpaka aone nyota.Pengine ndio sababu baadhi ya watoto wetu hawaelewi mambo mengi ya uzazi na mahusiano kwa sababu sisi wazazi tunashindwa kuwa wawazi kwao. Lakini wenzetu magharibi lo! ataeleza kila kitu mpaka hata jinsi mbegu za kiume zinavyotoka na zinaenda wapi kupitia wapi na matokeo yake.
    Sante Devine kwa kuuliza hilo swali wengine watakaovutwa na hilo swali watajimwaga.
     
  6. ngulinho

    ngulinho JF-Expert Member

    #6
    Feb 29, 2012
    Joined: Jun 13, 2011
    Messages: 336
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    nambari ya simu uliyopiga haifanyi kazi kwa sasa.
     
Loading...