Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Where is Uhuru?Is this part of 'free Tanzania'?

Discussion in 'Jukwaa la Siasa' started by Margwe, Sep 30, 2010.

  1. Margwe

    Margwe JF-Expert Member

    #1
    Sep 30, 2010
    Joined: Apr 30, 2008
    Messages: 256
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 33
    someni hiyo makala then tushauriane, ni kwanini wagombea hawakuzungumzia hali hii tete ya usalama huko Hanang'? Je hao 'majangili' wamejitangazia jamhuri yao? kama ndio huu si uhaini?


    Nawasilisha.[/PHP]
     

    Attached Files:

Loading...