Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Weledi wa Attoney General (Werema)

Discussion in 'Jukwaa la Sheria (The Law Forum)' started by Rutakyamilwa, Jun 23, 2011.

  1. R

    Rutakyamilwa JF-Expert Member

    #1
    Jun 23, 2011
    Joined: Feb 27, 2009
    Messages: 954
    Likes Received: 566
    Trophy Points: 180
    jamani, huyu Mheshimiwa alisema hakuna haja ya Katiba.
    Juzi hukumu yake ikatenguliwa na CA-Tanzania.

    Tutajuta kuzaliwa Tanzania
     
Loading...