Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Web Hosting ya bure Bila Matangazo

Discussion in 'Tech, Gadgets & Science Forum' started by SamJet, Apr 30, 2012.

  1. SamJet

    SamJet Senior Member

    #1
    Apr 30, 2012
    Joined: Jul 22, 2009
    Messages: 165
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 0
    Free Web Hosting with no advertising, there is no catch, so what you see is what you get. Here is our offer to you:

    1500 MB Disk Space
    100,000 MB Bandwidth
    Free Subdomain or Your Own Domain
    Automated Scripts Installer (20 Popular Scripts)
    FTP Access and Web Based File Manager
    Easy to use Website Builder
    5 MySQL Databases with Full PHP Support
    Zend & Curl Enabled
    IMMEDIATE Activation!

    Signup Now with Instant Activation
     
  2. Given Edward

    Given Edward Verified User

    #2
    Apr 30, 2012
    Joined: Jan 11, 2011
    Messages: 852
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 35
    I know these guys. They are ok except their servers are frequently down and receive a lot of DoS attacks. Sub-domains wanazokupa sion nzuri mfano xxx.freeiz.com au xxx.comlu.com etc. Halafu, mfano hiyo xxx.comlu.com imekuwa blocked na facebook. Kwa hiyo users hawataruhusiwa ku-like au share au comment chochote chako kwenye hiyo sub-domain.
     
  3. Chief-Mkwawa

    Chief-Mkwawa Platinum Member

    #3
    Apr 30, 2012
    Joined: May 25, 2011
    Messages: 13,955
    Likes Received: 2,780
    Trophy Points: 280
    hehehe meona link yako ni refferal link kwanza upo agaist rule za jamii forum pili nikupe ushauri hio ni scam watu tunawadai hao 000webhost malaki ya hela hutalipwa ng'0

    Huo ni ushauri wangu ukitaka acha kupoteza mda na hio referal link kama mbish endelea
     
  4. newtonfox

    newtonfox Senior Member

    #4
    May 1, 2012
    Joined: Mar 3, 2011
    Messages: 174
    Likes Received: 3
    Trophy Points: 35
    YEAH mi nahost free hapa x10hosting.com maelezo na privacy zao mtazikuta kwenye hiyo web ni poa sana kwani nahata cpanel( webdesigners nadhani mnafahamu) cheki mine just da blog PcSofwatertz - all about software for free
     
Loading...