Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Wash specialist - unicef tanzania

Discussion in 'Nafasi za Kazi na Tenda' started by Lucchese DeCavalcante, Mar 31, 2010.

  1. Lucchese DeCavalcante

    Lucchese DeCavalcante JF-Expert Member

    #1
    Mar 31, 2010
    Joined: Jan 10, 2009
    Messages: 5,471
    Likes Received: 5
    Trophy Points: 135
    EMERGENCY WATER, SANITATION & HYGIENE (WASH) SPECIALIST NO 3 - TEMPORARY APPOINTMENT,

    The Young Child Survival and Development Section of UNICEF, Tanzania seeks an , Emergency Water, Sanitation & Hygiene (WASH) Specialist for a one year post starting in Dar es Salaam starting in July 2010.
    Under the guidance of the UNICEF WASH Manager, the staff member will be responsible for strengthening of the WASH sector in Tanzania for emergency preparedness and response and to ensure effective and well coordinated responses to emergencies. S/he will also support UNICEF's WASH emergency work covering its capacity building programme including training and nientoring of partners and supporting the focus of sector activities and coordination of the WASH emergency partners; and be engaged in current and future emergency and cholera preparedness and response activities.
    QUALIFICATIONS:
    The post requires a highly motivated and competent person with an Advanced Degree in a WASH related field e.g., Environment, Public Health, Civil Engineering, or other related : field, 5 or more years of work experience in the WASH sector. Experience of working in : emergencies is essential. Strong organization skills and communication skills, both oral and in writing, in both Kiswahili and English are essential.
    APPLICATION:
    Your application letter and CV should be sent to hr.tanzania@unicef.org reflecting application number 2010/011.
    Deadline for the submission of applications is 12th April 2010. Only short listed candidates will be contacted.
     
  2. C

    Consultant JF-Expert Member

    #2
    Apr 9, 2010
    Joined: Jun 15, 2008
    Messages: 2,964
    Likes Received: 816
    Trophy Points: 280
    Ubarikiwe sana
     
  3. Mwana wa Mungu

    Mwana wa Mungu JF-Expert Member

    #3
    Apr 12, 2010
    Joined: Aug 14, 2008
    Messages: 1,007
    Likes Received: 16
    Trophy Points: 135
    we mdada na picha yako chafu hii, hauoni aibu? HII PICHA NIKIWA MBELE ZA WATU WANAOANGALIA PC YANGU NASHINDWA HATA KUFUNGUA KWASABABU WANAWEZA KUFIKIRI NACHUNGULIA PICHA ZA NGONO, NAOMBA BADILISHA PICHA YAKO HII KWAKWELI, WENGI HATUSOMI WALA KUZIANGALIA POST ZAKO, KWASABABU HATUKO HURU, PLEASE!
     
  4. Who Cares?

    Who Cares? JF-Expert Member

    #4
    Apr 12, 2010
    Joined: Jul 11, 2008
    Messages: 2,963
    Likes Received: 1,228
    Trophy Points: 280
    kwani mwana wa mungu...tatizo ni picha aloweka hapo au ni post zake hazina mantiki ya kusomwa??...kwann usiheshimu uhuru wa mtu wa kufanya mamboa ayapendayo ilimradi havunji sheria za nchi?...mbona hata mie nahisi jinalako ni kama blaspheming kwa wafuasi wa ukristo?....so na mie nisisome posts zako?...ni maoni tu mzee
     
  5. Mwana wa Mungu

    Mwana wa Mungu JF-Expert Member

    #5
    Apr 13, 2010
    Joined: Aug 14, 2008
    Messages: 1,007
    Likes Received: 16
    Trophy Points: 135
    ukweli uko palepale, na mimi nilikuwa natoa maoni yangu, ulitaka niliweke moyoni mzee. hiyo picha ni mbaya, ondoa hapo. huu ndo uhuru wa maoni yangu na mimi.
     
  6. N

    NALINGIGWA New Member

    #6
    May 7, 2010
    Joined: May 6, 2010
    Messages: 1
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Mfunyukuzi + mwana wa mungu = maoni binafsi sioni kitu kibaya kati yenu wote mpo huru kutoa maoni yenu ila msitukanane tutawatia sero alooooooo.......
     
Loading...