Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Wanted: Grade Six tuition teacher

Discussion in 'Jukwaa la Elimu (Education Forum)' started by Edylux, Oct 6, 2012.

  1. E

    Edylux Member

    #1
    Oct 6, 2012
    Joined: Mar 30, 2009
    Messages: 45
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 13
    The student lives close to Sinza kwa Remi, the teacher is needed for four hours a week (2hrs/day). Please contact 0655 85 66 77
     
  2. k

    kanyabukogoto Member

    #2
    Oct 6, 2012
    Joined: Oct 2, 2012
    Messages: 19
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Sh ngapi kwa saa na masomo gani? Kama ni physics na mathematics ni PM tuongee
     
  3. Zamaulid

    Zamaulid JF-Expert Member

    #3
    Oct 6, 2012
    Joined: May 25, 2009
    Messages: 14,522
    Likes Received: 3,845
    Trophy Points: 280
    grade six!!
     
  4. Perry

    Perry JF-Expert Member

    #4
    Oct 6, 2012
    Joined: Feb 24, 2011
    Messages: 9,846
    Likes Received: 525
    Trophy Points: 280
    sijui ni kwamba umechanganyikiwa au ni stress za maisha zinakusumbua!mleta mada amesema anatafuta mwalimu wa kufundsha grade 6,sasa wewe unaanza kuweka mambo ya physics na mathematics..grade 6 kuna physics cku hzi?
     
Loading...