Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Tunahitaji Kura ya Maoni Wananchi Mpige Kutomtambua Kikwete Kama Raisi...

Discussion in 'Uchaguzi Tanzania' started by niweze, Nov 5, 2010.

  1. n

    niweze JF-Expert Member

    #1
    Nov 5, 2010
    Joined: Oct 21, 2009
    Messages: 1,008
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 0
    Wale IT people Tengenezeni Kura ya Maoni ya Kutomtambua Kikwete na Tume Ya CCM-NEC. Lets make Statement to these crowns. Tuzipulbish na Kila Mahali Ataposafiri Mikoani na Nje ya Nchi Tuta Make Sure Everyone Know Him as Cheater and Thief. For the Next Five Years It Will Be Like Hell for Kikwete and His CCM Friends. We Know International Communities Already Know How Ridiculous This Election Has Been.
    "Lets Do This Young People! Use Your Talent and Ideas to Fight Modern Dictatorship"
     
  2. m

    mmaroroi JF-Expert Member

    #2
    Nov 5, 2010
    Joined: May 8, 2008
    Messages: 2,534
    Likes Received: 14
    Trophy Points: 135
    Andaeni sehemu ya kupigia kura kama wakati ya wagombea urais.Utaona Mzee wa kaya asivyoungwa na wananchi.
     
Loading...