Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Tujikumbushe mbowe hotel 1900 disco theque

Discussion in 'Entertainment' started by Kamongo, Apr 1, 2009.

  1. K

    Kamongo JF-Expert Member

    #1
    Apr 1, 2009
    Joined: Mar 20, 2009
    Messages: 494
    Likes Received: 6
    Trophy Points: 35
    wale wapenzi wa disco miaka ya 1980 mnakumbuka disco lilokuwa linavuma kipndi hicho 1900 chini ya Ma DJ Kalikali a.k.a Double K,Say Doo, Jerry Koto,enzi hizo kama hujaingia mbowe unapata homa,pia mnamkumbuka DJ Peter Pantalakis wa Rungwe Ocean 110 disco,ilikuwa raha
     
  2. Fugwe

    Fugwe JF-Expert Member

    #2
    Apr 1, 2009
    Joined: Aug 21, 2008
    Messages: 1,554
    Likes Received: 83
    Trophy Points: 145
    Mimi namkumbuka 'DJ EDo' wa Tabora Hotel
     
Loading...