Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

This is what we need in Tanzania

Discussion in 'Jukwaa la Siasa' started by Andy2000, Aug 17, 2009.

  1. A

    Andy2000 New Member

    #1
    Aug 17, 2009
    Joined: May 19, 2009
    Messages: 3
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
  2. Bluray

    Bluray JF-Expert Member

    #2
    Aug 17, 2009
    Joined: Mar 25, 2008
    Messages: 3,445
    Likes Received: 26
    Trophy Points: 135
    Italy is such a low standard to use, ona Berlusconi anavyowapeleka peleka.

    Kama tunataka kupata yardstick - if at all that is the right thing to dio- inabidi tutafute something a bit more rigorous.
     
  3. S

    S. S. Phares JF-Expert Member

    #3
    Aug 18, 2009
    Joined: Nov 27, 2006
    Messages: 2,140
    Likes Received: 5
    Trophy Points: 0
    Somehow nashindwa kuelewa kwa nini Italy imendelea. I mean hata kwa standard ya JKN kuwa ili tuendelee tunahitaji Arthi, Watu, Siasa Safi na Uongozi Bora. Sioni Italy kuwa na Siasa Safi lakini...kimaendeleo wako mbaaaaaaaaliiiiiiiiiiii...!!! Kulikoni
     
Loading...