Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

This Is It!! Ypu gotta see it....

Discussion in 'Entertainment' started by Chapakazi, Oct 30, 2009.

  1. Chapakazi

    Chapakazi JF-Expert Member

    #1
    Oct 30, 2009
    Joined: Apr 19, 2009
    Messages: 2,881
    Likes Received: 4
    Trophy Points: 135
    Kuna wadau humu ndani mmeenda kuicheki hii movie/documentary ya MJ?
    Kama bado hujaenda ningekushauri utafute nafasi uione. It reminds you kuwa huyu jamaa hakuwa ordinary entertainer...he did everything with that little word 'extra' attached to it. He liked perfection in his work. I wish i could say the same to my work. The effort he puts in practice, was amazing. The love he showed his team, was real. You have to see it to appreciate him. I think we all can learn so much from him. It's about passion and love for our work. Kweli huwi supastaa kwa the work you put out at the end, but all the efforts behind scene in creating the final work.


    You should definitely go see it....
     
  2. Chapakazi

    Chapakazi JF-Expert Member

    #2
    Oct 30, 2009
    Joined: Apr 19, 2009
    Messages: 2,881
    Likes Received: 4
    Trophy Points: 135
    trailer hii hapa:
    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=cyrkcz7msfY[/ame]
     
  3. PakaJimmy

    PakaJimmy JF-Expert Member

    #3
    Oct 30, 2009
    Joined: Apr 29, 2009
    Messages: 16,234
    Likes Received: 105
    Trophy Points: 160
    Umenena mkuu...Very inspirational performer na kiukweli alikuwa ameamua kufuata kwa nguvu zote kile alichokiamini kuwa ni cha maslahi kwake na kwa jamii yake!
     
Loading...