Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

The greatest speech ever made, listen and say something!

Discussion in 'Jukwaa la Siasa' started by WA-UKENYENGE, Jul 2, 2012.

  1. WA-UKENYENGE

    WA-UKENYENGE JF-Expert Member

    #1
    Jul 2, 2012
    Joined: Oct 1, 2011
    Messages: 2,896
    Likes Received: 214
    Trophy Points: 160
    It is one of the greatest speech I have ever heard.

    If I'm capable of letting everyone listen to this and understand, feel, make everyone understand fullfiling the good desire of human being in this world!



    Nawatakieni mwanzo wa wiki mzuri na wenye kuwajibika zaidi taifa letu kwa moyo wa uzalendo na kutendeana haki!!
     
    Last edited by a moderator: Jan 4, 2016
  2. u

    umsolopagaz Member

    #2
    Jul 2, 2012
    Joined: Apr 2, 2012
    Messages: 73
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    ni hotuba nzuri ila tu...kwa wenye kuukubali na kuyumba na ukweli..!
     
  3. WA-UKENYENGE

    WA-UKENYENGE JF-Expert Member

    #3
    Jul 2, 2012
    Joined: Oct 1, 2011
    Messages: 2,896
    Likes Received: 214
    Trophy Points: 160
    Kabisa mkuu! maana kuna wasiokuwa na huruma wala jicho la kuona wengine pembeni hata usemeje wao wanaamini yatapita tu!
     
Loading...