Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Tech:..VIRUS

Discussion in 'Jukwaa la Elimu (Education Forum)' started by Vanpopeye, Aug 15, 2011.

  1. Vanpopeye

    Vanpopeye JF-Expert Member

    #1
    Aug 15, 2011
    Joined: Jul 11, 2011
    Messages: 590
    Likes Received: 34
    Trophy Points: 45
    Jama hawa virus wa computer hua wanakuaje??na kuepuka wasiipate PC yako unafanyaje,kwa mfano AUTORUN na TANATOS J na wengine wanaweza kutolewa kwa antivirus moja??
     
Loading...