Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

SERIKALI iwekeze ktk Forensic Chemistry....itasaidia CRIMINAL INVESTIGATION...

Discussion in 'Jukwaa la Siasa' started by mkayala, Jul 18, 2012.

  1. mkayala

    mkayala JF-Expert Member

    #1
    Jul 18, 2012
    Joined: Feb 25, 2009
    Messages: 552
    Likes Received: 5
    Trophy Points: 35
    Ni ajabu kila kitu had kipelekwe nje,CRIMINAL INVESTIGATION ingekua rahis sana kama Forensic Chemistry ingewekezwa,KESI YA LULU NA KANUMBA,MWAKYEMBE ni rahis mno lakin serikali inatuangusha.....
     
Loading...