Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

P.Diddy Gives Justin Bieber a LAMBO......

Discussion in 'Celebrities Forum' started by RRONDO, Jul 22, 2010.

  1. RRONDO

    RRONDO JF-Expert Member

    #1
    Jul 22, 2010
    Joined: Jan 3, 2010
    Messages: 16,622
    Likes Received: 5,515
    Trophy Points: 280
    [​IMG]
    Show more Photos




    Diddy gives Justin Bieber £130k Lamborghini


    Shortly after coming under fire for buying his 16-year-old son a £245,000 Maybach, music mogul Sean 'Diddy' Combs has done it again. This time by donating his £130,000 Lamborghini Gallardo to teen singing sensation Justin Bieber.
    Beiber, 16, passed his driving test only three months ago. Diddy, a close friend of Beiber's, promised him the Lamborghini when he turned 16 and, despite Beiber's doubts, he came up with the goods.
    The singer was spotted taking his new white Lamborghini for a spin in Los Angeles, with 20-year-old rapper friend Sean Kingston on board.
    Beiber is also good friends with fellow R&B artist Usher, who bought him a Range Rover on his 16th birthday on March 1.
    His birthday party included paintball, laser tag and sumo wrestling, but participants were asked to sign a disclaimer beforehand in case of injury during the activities

    KWELI MWENYE NACHO HUONGEZEWA..
    ....
     
  2. Abdulhalim

    Abdulhalim JF-Expert Member

    #2
    Jul 23, 2010
    Joined: Jul 20, 2007
    Messages: 16,463
    Likes Received: 16
    Trophy Points: 135
    ATI??

    Hii ni free-lunch au kuna mambo chini ya kapeti?
     
  3. Oxlade-Chamberlain

    Oxlade-Chamberlain JF-Expert Member

    #3
    Jul 23, 2010
    Joined: May 26, 2009
    Messages: 7,868
    Likes Received: 30
    Trophy Points: 145
    wenye nazo hao.diddy hapo anaona kama katoa zawadi ya kiatu tu kwa dogo lol.
     
  4. Kilbark

    Kilbark JF-Expert Member

    #4
    Jul 23, 2010
    Joined: Feb 25, 2008
    Messages: 558
    Likes Received: 7
    Trophy Points: 35
    Anataka kumchukua kwenye Lebo yake hakuna kingine. Hiyo ni give and take strategically
     
  5. mfianchi

    mfianchi JF-Expert Member

    #5
    Jul 23, 2010
    Joined: Jul 1, 2009
    Messages: 6,540
    Likes Received: 422
    Trophy Points: 180
    Diddy si mjinga ni sawa na wale wanaochangia CCM mamillion sio kwa mapenzi yao bali wanajua watapata fweza zaidi ya hizo
     
  6. Amoeba

    Amoeba JF-Expert Member

    #6
    Jul 23, 2010
    Joined: Aug 20, 2009
    Messages: 3,328
    Likes Received: 53
    Trophy Points: 0
    Nyie mnaosema ana lake jambo mnazingatia nini? Kama Diddy ana mpango naye kwenye lebo yake, na Usher aliyempa RR ana mpango wa kuliwa tigo? Acheni hizo, hawa jama wana vipato vikubwa saana, kwa hiyo zawadi ya mil500 kwao fea tu wala haiumi, wewe unafkiri dogo mwenyewe hana uwezo wa kununua hiyo LAMBO au RR ?
     
  7. Abdulhalim

    Abdulhalim JF-Expert Member

    #7
    Jul 23, 2010
    Joined: Jul 20, 2007
    Messages: 16,463
    Likes Received: 16
    Trophy Points: 135
    Naivette kama hii ni ya ajabu!
     
  8. Maria Roza

    Maria Roza JF-Expert Member

    #8
    Jul 23, 2010
    Joined: Apr 1, 2009
    Messages: 6,750
    Likes Received: 26
    Trophy Points: 145
    Haijajulikana kama amempa kwa ride au lote lote:eek2::eek2::eek2:
     
  9. S

    Son of Alaska JF-Expert Member

    #9
    Jul 23, 2010
    Joined: Jun 2, 2008
    Messages: 2,814
    Likes Received: 14
    Trophy Points: 0
    ANGEMPA kwa ride tu,sasa ya nini magazeti yatangaze
     
  10. RRONDO

    RRONDO JF-Expert Member

    #10
    Jul 23, 2010
    Joined: Jan 3, 2010
    Messages: 16,622
    Likes Received: 5,515
    Trophy Points: 280
    hivi watu wengine huwa hamtoi ZAWADI......bila malipo,kila mtu anatoa kulingana na uwezo wake.............
     
Loading...