Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Nyerere/Kikwete na uhujumu/rushwa

Discussion in 'Jukwaa la Siasa' started by Crucifix, Feb 22, 2011.

  1. Crucifix

    Crucifix JF-Expert Member

    #1
    Feb 22, 2011
    Joined: Feb 20, 2011
    Messages: 1,618
    Likes Received: 25
    Trophy Points: 135
    Nyerere alimkamata mgiriki aliyeiweka serikali yake mfukoni, sasa Mbona Kikwete anakaogopa haka kaarabu au kwa sababu brigedier na yeye kanali?
     
Loading...