Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Ni lugha gani yenye maneno wengi yakukopa?(kutohoa)

Discussion in 'Jukwaa la Lugha' started by Advocate J, Jul 23, 2012.

  1. Advocate J

    Advocate J JF-Expert Member

    #1
    Jul 23, 2012
    Joined: May 24, 2012
    Messages: 3,830
    Likes Received: 37
    Trophy Points: 145
    wana jf naomba mniambie kama mnajua ni lugha gani ambayo inamaneno mengi ya kukopa? au kutohoa?
     
Loading...