Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

natamani ku-adopt

Discussion in 'Habari na Hoja mchanganyiko' started by phina, Jul 18, 2011.

  1. phina

    phina JF-Expert Member

    #1
    Jul 18, 2011
    Joined: Jul 18, 2011
    Messages: 414
    Likes Received: 1
    Trophy Points: 0
    Habari..i'm a single tanzanian lady and i really wish to adopt mtoto wa kike wa hapa.najiweza kiuchumi ila nipo single.kuna mtu anayejua kuhusu process ya kuadopt??naishi bongo and i dont plan to move.
    Its urgent..tnx
     
  2. M

    MABAGHEE JF-Expert Member

    #2
    Jul 18, 2011
    Joined: Nov 8, 2010
    Messages: 680
    Likes Received: 9
    Trophy Points: 35
    You better take one of your relatives than adopting a child. Are you not african? Besides you are still young why can't you look someone you can have a child with. Mtoto ulomzaa mwenyewe ana thamani kubwa na kuna raha ya kipekee labda kama una tatizo la uzazi.
     
Loading...