Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Naombeni Msaada?

Discussion in 'Tech, Gadgets & Science Forum' started by cheeter, Apr 17, 2012.

  1. cheeter

    cheeter JF-Expert Member

    Apr 17, 2012
    Joined: Apr 19, 2011
    Messages: 374
    Likes Received: 35
    Trophy Points: 45
    wadau naomba kuuliza!
    500Gb hdd, Ram 3 yaweza wekwa kwa Processor ya 1.8Ghz?
    na tofauti ya Dual core na I core ni nini haswa?