Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Naomba kuuliza

Discussion in 'Habari na Hoja mchanganyiko' started by Ulate, Sep 5, 2009.

  1. Ulate

    Ulate Member

    #1
    Sep 5, 2009
    Joined: Dec 20, 2007
    Messages: 66
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 0
    Jamani mimi naomba kuuliza,nasikia sehemu ya kigamboni eneo kubwa limenunuliwa na aliye nunua ni rais wa zamani wa marekani yaani george bush,je habari hizi ni za ukweli?
     
  2. Andrew Nyerere

    Andrew Nyerere Verified User

    #2
    Sep 6, 2009
    Joined: Nov 10, 2008
    Messages: 2,867
    Likes Received: 810
    Trophy Points: 280
    That is possible,but I have not heard about it. Maybe he wants to clear the forest and build a Christian Civilization,and make Dar es Salaam the new Rio de Janeiro.
     
Loading...