Dismiss Notice
You are browsing this site as a guest. It takes 2 minutes to CREATE AN ACCOUNT and less than 1 minute to LOGIN

Nani anamfahamu OSAMA Akiwa Hana Madevu??

Discussion in 'Habari na Hoja mchanganyiko' started by sekulu, May 5, 2011.

  1. sekulu

    sekulu JF-Expert Member

    #1
    May 5, 2011
    Joined: Jan 17, 2011
    Messages: 911
    Likes Received: 5
    Trophy Points: 35
    Jamani wana JF,
    Ni vema tukafikiria mara Mbili Juu ya kinachodaiwa kuwa kifo Cha Osama!, Mimi Bado naamini Hajafa kutokana na Mkanganyiko wa kauli za wamarekani!,

    Kitu kingine nani ana picha ya Osama Bila yale Mandevu??


    Naamini ni propaganda tu za Obama na Uongozi wake kuhalalisha matumizi mabaya ya pesa za walipa kodi.
     
  2. LiverpoolFC

    LiverpoolFC JF-Expert Member

    #2
    May 5, 2011
    Joined: Apr 12, 2011
    Messages: 10,956
    Likes Received: 78
    Trophy Points: 145
    Kama aliye naye a2wekee tu kuna k2 nataka niifananishe nayo.
     
  3. sekulu

    sekulu JF-Expert Member

    #3
    May 5, 2011
    Joined: Jan 17, 2011
    Messages: 911
    Likes Received: 5
    Trophy Points: 35
    Tusubiri wadau waje Bwana Si unajua??
     
  4. Stevemike

    Stevemike Senior Member

    #4
    May 5, 2011
    Joined: Mar 12, 2011
    Messages: 118
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 35
    Hey! Something is wrong with your thinking capacity! Haiwezekani nchi kama US kusingizia jambo kubwa kama hilo. Binti wa Osama anayeishi naye ameshuhudia baba yake akiuawa na anaamini hivyo. Wewe unayeishi bongo hauamini. Kumbuka, chuki yako dhidi ya US haitabadilisha kifo cha Osama!
     
  5. sekulu

    sekulu JF-Expert Member

    #5
    May 5, 2011
    Joined: Jan 17, 2011
    Messages: 911
    Likes Received: 5
    Trophy Points: 35
    Thank u Uliye na Thinking Capacity iliyo Right, Tupe picha Basi, Weka picha hapa!. Asante Lakini!
     
  6. dazenp

    dazenp Member

    #6
    May 5, 2011
    Joined: Mar 11, 2009
    Messages: 99
    Likes Received: 0
    Trophy Points: 13
    its called a conspiracy theory.............with a legitimate will Obama anajua wazi he may not be elected for the next term of Presidency and he may be hold liable for many crucial mistakes.......watch a documentary called or Movie called Inside Job 2011............the problem is we think Movies are absolute lie.....In the developed countries all the Movies are made out to entertain to the developing countries but to many developed countries its a verge of showing at what extent the technology has gone beyond human factors. The Osama saga is very critical point in Obama administration, he has not stopped war in Iraq, more soldiers are dying, In Afghanistan as well and Most of all in the the Economy which collapsed in 2009/2010. He end up selecting the same people who made the economy crumble and this made most of the ideologies that made him popular in the eyes of the Americans disappear, so with the Most advanced technology and with the power of Information and Illuminati conspiracy and freemasonry world they had to create something to lure the world and this has been with absolute secrecy and most of all faster and cleaner swipe of this event has made a lot of Americans to believe in Change but wait and see those who will go deep and start finding what really happened in Pakistan wait and hear what the Obama administration will react on more and more question that will be raised, REUTERS is the world Information tool but they too have started questioning the viability of Osama's death. ARABIC countries believe planting innocent people to tell a lie with the a hope and dreams of being American citizens is possible look at Kharzai of Afghanistan, we all know what happened to what used to be U.S.S.R with the implant of Boris Yeltsin. Need more information use the Internet carefully and you will be surprised with the magnitude of information is on this world.

    So Sekulu your right to with the very small question in this whole saga....where are the info's and pics the world want proof, why a quick burial in the deep ocean without mentioning which ocean you buried him, why Pakistan government explains a lot on involvement of this matter while the US government denies, why doe we see a lot of mis-statements from Obama's administration, why release pictures of you watching something you don't want the world to know the truth what are actually watching, why is Hillary so puzzled while most of you look with absolute peace.These questions will later prove what is behind the curtains......:happy:
     
  7. Stevemike

    Stevemike Senior Member

    #7
    May 5, 2011
    Joined: Mar 12, 2011
    Messages: 118
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 35
    Hivi picha unayotaka ni ipi? Picha zilizochukuliwa zilichukuliwa na jeshi la US. Ulishawahi kuona au kusikia jeshi lolote linatoa siri zake nyeti? Picha ulizozoea kuona zinachukuliwa na waandishi wa habari. Pale waandishi wa habari hawakuwepo wala hawakujulishwa ili kutunza siri. Sasa nani akuonyeshe hiyo picha? Ok, let's wait if there will be OBL still on earth.
     
  8. Stevemike

    Stevemike Senior Member

    #8
    May 5, 2011
    Joined: Mar 12, 2011
    Messages: 118
    Likes Received: 2
    Trophy Points: 35
    Hivi picha unayotaka ni ipi? Picha zilizochukuliwa zilichukuliwa na jeshi la US. Ulishawahi kuona au kusikia jeshi lolote linatoa siri zake nyeti? Picha ulizozoea kuona zinachukuliwa na waandishi wa habari. Pale waandishi wa habari hawakuwepo wala hawakujulishwa ili kutunza siri. Sasa nani akuonyeshe hiyo picha? Ok, let's wait if there will be OBL still on earth.
     
  9. Nyangomboli

    Nyangomboli JF-Expert Member

    #9
    May 5, 2011
    Joined: Nov 24, 2010
    Messages: 1,666
    Likes Received: 151
    Trophy Points: 160
    Achana nao ndugu yangu. wamsubiri huyo OBL kama watamuona tena. kama hajafa basi USA wanae na kama hawanae wameshammaliza. hawawezi kusema uongo kuwa wamempata na wakiwa hawajampata. hao si sisi na kina balali tukumbuke.
     
  10. Lukansola

    Lukansola JF-Expert Member

    #10
    May 5, 2011
    Joined: Sep 5, 2010
    Messages: 5,426
    Likes Received: 46
    Trophy Points: 145
    Kama Osama yuko hai atajitokeza kukanusha kifo chake.
     
  11. Nazjaz

    Nazjaz JF-Expert Member

    #11
    May 5, 2011
    Joined: Jan 20, 2011
    Messages: 4,750
    Likes Received: 346
    Trophy Points: 180
    Osama yuko Nzovwe Mbeya anachoma mahindi kwenye kituo cha mizunguko kwa Mbembela.
     
  12. sekulu

    sekulu JF-Expert Member

    #12
    May 6, 2011
    Joined: Jan 17, 2011
    Messages: 911
    Likes Received: 5
    Trophy Points: 35
    Nzovwe Mitaa gani Kwa Jengela, Kwa mWaga Malindo Au??, Usemage Bwana!
     
  13. N

    Nguto JF-Expert Member

    #13
    May 6, 2011
    Joined: Apr 11, 2011
    Messages: 1,973
    Likes Received: 160
    Trophy Points: 160
    Ha Ha HA wana FJ mnanivunja mbavu.
     
Loading...